شنبه تا پنج شنبه از ساعت 8 الی 22 - جمعه ها 9 الی 13

آزمون ها

در هر ترم آموزشی سه آزمون برگزار میشود .آزمون میان ترم ،شفاهی و پایان ترم .آزمون میان ترم در جلسه میانی (دهم )برگزار میگردد.آزمون شفاهی یک جلسه قبل از پایان ترم بصورت شفاهی برگزار میشود .و آزمون پایان ترم نیز در پایان هر ترم بصورت کتبی برگزار میشود .

آزمون میان ترم

آزمون میان ترم در جلسه دهم ترم برگزار می شود. در این آزمون میزان یادگیری زبان آموزان از نیمی از مطالب آموزش داده شده در ترم مورد ارزیابی قرار می گیرد. مدت زمان برگزاری این آزمون در سطوح مختلف از 45 تا 80 دقیقه متفاوت خواهد بود. در مورد کلاس های جمعه این آزمون در جلسه آخر هفته چهارم برگزار می شود. آزمون میان ترم شامل بخش های listening، vocabulary، reading و writing خواهد بود. این آزمون 20 درصد نمره پایانی را شامل می شود .

آزمون speaking      

این آزمون در سطوح intermediate ,  , upper intermediate و advanced  در جلسه قبل از آزمون فاینال برگزار می گردد . هدف از برگزاری این آزمون سنجش میزان تسلط فراگیر به تکلم و صحبت کردن به زبان انگلیسی می باشد و نمره خاص خود را دارد . این آزمون 30 درصد نمره پایانی را شامل می شود .

آزمون پایان ترم

آزمون پایان ترم در جلسه بیست و یکم هر ترم  برگزار می شود. هدف از برگزاری این آزمون ارزشیابی میزان فراگیری زبان آموزان از کتاب اصلی ترم (course book)  و میزان تسلط به محتوای آموزشی ارائه شده می باشد .مدت زمان برگزاری این آزمون  که همچون آزمون میان ترم  شامل بخش های listening، vocabulary، reading و writing می باشد بین 45 تا 80 دقیقه متغیر است

 

 

نحوه ارزشیابی

جدول زبر نمایشگر سیستم نمره دهی در سطوح مختلف در مرکز زبان آی تی می باشد

 

آزمون پایان ترم

آزمون speaking

آزمون میان ترم

فعالیت کلاسی

سطح

40

—–

20

40

Basic

30

30

20

20

Intermediate

30

30

20

20

Upper

 

قبول، مردود

زبان آموزان در صورت کسب نمره 70 و یا بالاتر “قبول” و در صورت گرفتن نمره زیر 70مردود” خوانده می شوند.

اعتراض به نمره

زبان آموز معترض به نمره اش فقط تا 48 ساعت پس از اعلام نمرات بر روی بورد اطلاعات مجاز به پر کردن  فرم  اعتراض به نمره جهت بازبینی توسط استاد مربوطه و نظر نهایی مدیر آموزش می باشد .

 

آزمون مجدد

زبان آموزی که به هر دلیل در تاریخ مقرر شده در آزمون خود شرکت نکنند absent fail  تلقی خواهد شد و آزمونی با عنوان آزمون مجدد یا آزمون غایبین برگزار نمی شود  مگر در صورت تایید اداره کل آموزش که لازم به نوشتن نامه و تاییدیه میباشد .

*. ضمنا” تخفیف مردودی (50 درصد)شامل این دسته از زبان آموزان نخواهد شد . تخفیف مردودی شامل زبان اموزانی است که در به طور کامل در کلاسها شرکت کرده اند و در آزمون برگزار شده شرکت کرده و نمره لازمه را کسب نکرده باشند .

 

استرداد شهریه و مرخصی :

  • پس از رزرو اولیه در صورت پرداخت بیعانه جهت ثبت نام ،چنانچه زبان اموز متقاضی منصرف شود کل بیعانه به زبان اموز عودت داده می شود .
  • کسانی که ثبت نام قطعی نموده اند و پرینت ثبت نام دریافت نموده اند در صورت انصراف تاقبل از شروع کلاسها با کسر 30 درصد شهریه عودت داده می شود .ولی پس از شروع کلاسها شهریه به هیچ وجه عودت داده نمی شود رزرو هم نمی شود.(فقط هم با نامه کتبی به زبان آموز پاسخ داده می شود.)
  • اگر زبان اموز ثبت نام قطعی کرده باشد و بخواهد مرخصی بگیرد یا رزرو شهریه شود تاقبل از شروع کلاسها با نامه کتبی زبان اموز و دستورو تایید ریاست انجام می شود.

 

 

انواع تخفیف ها :

جهت استفاده از تخفیفات ارائه شده فقط با ارائه مدارک لازم و درخواست کتبی و تایید ریاست این امر صورت می پذیرد.

Top Student

به زبان آموزی اطلاق می گردد که بالاترین نمره کلاس را کسب کرده باشد .زبان آموز top می تواند از تخفیف 20 درصد استفاده نماید و در صورت top  بودن در دو ترم متوالی شامل تخفیف 50 درصد خواهد شد .زبان آموزی که سه ترم متوالی top شود بصورت رایگان (تخفیف 100% )ثبت نام میشود .

زبان آموز مردودی (fail )

به زبان آموزی اطلاق میشود که نمره زیر حد نصاب 70 را کسب کرده باشد .این زبان آموز میتواند با تخفیف 50 درصد مجددا” همان سطح مردودی را ثبت نام نماید .

تخفیف ارگان ها : هر یک از ارگان های آموزشی که تمایل به استفاده از کلاسهای زبان آی تی و حضور در سیستم آموزشی این مرکز را داشته باشند میتوانند از تخفیفات در نظر گرفته شده استفاده نمایند .

جهت استفاده از تخفیفات ،تفاهم نامه ای بین دو مرکز بسته میشود و بر آن اساس کلیه پرسنل و فرزندان آن ارگان میتوانند از تخفیف مشخص شده استفاده نمایند .

تخفیف ویژه استادان : هر یک از استادان مرککز میتوانند یک نفر را جهت ثبت نام در مرکز معرفی نمایند و از تخفیف 50 درصدی مرکز استفاده نمایند .

 

تخفیف پرسنل و کارکنان :

کلیه کارکنان و پرسنل این مرکز میتوانند بصورت رایگان از کلاسهای آموزشی مرکز زبان آی تی تا پایان دوره استفاده نمایند .

 

گواهی اشتغال به تحصیل :

زبان آموزانی که در هر ترم نیاز به دریافت گواهی اشتغال به تحصیل و ارائه به مکان خاصی داشته باشند ،با مراجعه به شعبه در حال تحصیل فرم مخصوص درخواست گواهی اشتغال را پر می کنند .ذکر مواردی  از قبیل نمره ،شماره دانشجویی ،سطح ،مبلغ پرداختی ،و نیز مرکز دریافت کننده گواهی الزامی می باشد .

پس از تایید اداره آموزش ،فرم درخواست به اداره مرکزی ارسال گشته و پس از تایید ریاست مرکز گواهی صادر و پس از امضای مدیریت دپارتمان زبان نهایتا” تا سه روز به زبان آموز ارائه می گردد .

 

ثبت نام :

جهت ثبت نام در مرکز بین المللی زبان آی تی و استفاده از کلاسهای آموزشی این مرکز ،میتوانید بصورت حضوری یا اینترنتی فرم رزرو این مرکز را پر نموده و اسم خود را رزرو نمایید .

با حضور در یکی از مجتمع های آموزشی ،همکاران ما اطلاعات لازم در مورد کلاسها را در اختیار شما خواهند گذاشت و پس از پر کردن فرم رزرو میتوانید انتخاب نمایید که از پایه ثبت نام نمایید یا تعیین سطح شوید .

در هر صورت پرسنل مرکز آموزش زبان آی تی در زمان مشخص برای تعیین سطح و ثبت نام با شما تماس خواهند گرفت .پس از تعیین سطح ساعت و روز مورد دلخواه خود را انتخاب نموده و در کلاسها ثبت نام میفرمایید .

کلاسها در کلیه روزهای هفته و برای کلیه سنین از 8 صبح الی 22 برگزار میشود .

کلاسهای بخش کودکان و نوجوانان در مرکز تخصصی کودکان و نوجوانان برگزار میشود و کلاسهای خاص ترم پاییز و زمستان در ایام مدرسه در ساعات مناسب با شیفت مدرسه زبان آموزان عزیز برگزار میشود .

رزرو آنلاین :

متقاضیانی که امکان رزرو در کلاسها بصورت حضوری را ندارند ،میتوانند با مراجعه به سایت مرکز زبان آی تی ،فرم رزرو مرکز بین المللی زبان آی تی را پر نمایند تا پرسنل آموزش با آنها تماس بگیرند .(دکمه رزرو آنلاین)